Bi’ tur gelsene!

Yayınlandı: 25 Ocak 2013 öteki bisiklet tarafından Uncategorized içinde

aydancelikKış geldi gibi, geçti gibi, dönüşü muhteşem olacak gibi… Ocak ayında “kara kış”ın “kış”ından eser olmasa bile, bütün karanlığı üstümüze üstümüze geliyor. Metin Göktepe’yi bir kez daha öldürdüler, Hrant’ı bir kez daha vurdular, Uğur Mumcu’yu bir daha katlettiler. Hukuku hiç tanımayanlar, uzaktan yakından tanışmayanlar; Çağdaş Hukukçular Derneği’ninin altını üstüne getirip olmayan çelik kapılar ve o olmayan kapıların ardında hiç olmamış şeyler icat edenler, dün Pınar Selek’i de olmayan bombayla bir kez daha (bir kez daha mahkûm değil, beraatlerin ardından “ilk” kez aslında) “mahkûm” ettiler ağırlaştırılmış müebbete. Masum bir insanın, hiç var olmamış bir şeyle suçlanması yeterince ağır değilmiş gibi…

Tüm bu karanlığın içinde, biz bisikletin yanında, bisiklet bizim yanımızdayken biraz daha soluklanabiliyor, kendimize, birbirimize ufacık da olsa bir yaşam alanı açıyor, aslında hiç de yalnız olmadığımızı görüyor, bir araya geliyor, dayanışıyoruz. Birtakım ötekiler olarak biz, sıra yavaş yavaş bize de gelirken ve hatta aslında çoktan hepimize gelmişken, bu cumartesi saat 13:30’da, hakkın, hukukun, adaletin yokluğunda, Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı’nda buluşuyor, neler olabileceğine, neler yapılabileceğine ilişkin karşılıklı biraz fikir alıyor, biraz fikir veriyor ve kısa bir turun ardından saat 16:00’da Tayfa Kitap Kafe’deki Aydan Çelik söyleşisine gidiyoruz.

Malum, hava bugün yağışlı, yarın da çok parlak değil, dolayısıyla yağmura ve soğuğa hazırlıklı olmak gerek. Hava durumu diyor ki: Yağmur yağabilir, soğuk olabilir.

Yarın saat 13:30’da Yüksel’de veya 16:00’da Tayfa’da görüşmek üzere!

https://www.facebook.com/events/313858268735810/


“Bisikletim yok ama ben de bi’ tur gelmek istiyorum!” diyenleri de düşünerek 2 bisikletimizi ayırmıştık kenara, ancak kenara ayrılan ve kış boyu yatan her canlının olduğu gibi kendileri de şu an sıkkın, keyifsiz ve bakıma ihtiyaçları var. Dolayısıyla bu turda ne yazık ki mümkün değil. Daha sonraki turlarda artık..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s