Bahar gelir hoş gelir ley ley limi limi ley

Yayınlandı: 01 Mart 2013 sokaktaki adam tarafından Tur içinde
Etiketler:, ,

Gün itibariyle bahar resmi olarak geldi, hoşgeldi!Image

Her ne kadar Öteki Bisiklet “baharı beklemez, 4 mevsimdir!” desek de, itiraf etmeliyiz ki bahar herkesi olduğu gibi bizi de ayrı bir heyecanlandırmıyor değil. Ayrıca biliyoruz, pusuda bisikleti balkonda duran, hâlâ battaniyesine dolanmış bir şekilde eli kahveli, psikolojik olarak burnu sümüklü bahar bekleyicileri var, bu davet özellikle onlara!

Bu pazar, yani iki gün sonra, baharın ve Mart ayının 3. günü ve aynı zamanda da ilk pazarı, baharın bize “resmi” bir adım gelişine biz on pedal gidiyor, kendisini Eymir’de kıstırıp kucaklıyoruz. Sabah biraz erken kalkıp, kahvaltıyı vakitli yapıp, veya daha da güzeli doğrudan Eymir’e saklayıp, saat 10’da İnsan Hakları Anıtı’nda buluşuyor, Eymir’e doğru yollanıyoruz.

Hiç gelmemiş, ilk defa gelecek, Eymir yollarına ilk defa düşecekler için not; yol çok büyük ölçüde düz ve hemen hiçbir noktasında yoğun şehir trafiği yok, sadece ilk 2 kilometrelik kısmı şehir içinde sayılır. Toplamda gidiş dönüş takriben 45 km, ancak bu yol gözünüzü korkutmasın, dümmmmdüz bir yol. Bizi kovalayan olmadığı için (İmrahor Vadisi’nin gerçek sahibi olan köpeklerden başka) acelemiz yok, ağır ağır gidip, ağır ağır dönebiliriz. Telaş etmeden, güzel havanın keyfini çıkararak gidip, Eymir’de bir çay içip, iki laflayıp döneceğiz.

Pazar günü görüşmek üzere!

Ps. “Gelmek istiyorum ama bisikletim yok” diyenler için kenarda bekleyen 1-2 emektar bisikletimiz var daha önce söylediğimiz gibi, bizimle bu hesaptan iletişime geçerseniz, en azından Pazar gününden önce kendilerini bir kontrol edip size hazır etmeye çalışırız.

Reklamlar
yorum
  1. neee sabah 10 mu 🙂 hadi bakalım kalkabilirsek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s