16 Haziran – Ethem Sarısülük Yıldızlara Uğurlanacak

Yayınlandı: 15 Haziran 2013 sokaktaki adam tarafından Uncategorized içinde

Söz konusu hak / hukuk olduğu zaman verdiğiniz sözlerin hiçbirini tutmadığınızı gördüğümüz ve tutmayacağınızı da bildiğimiz için direnmeye devam ediyoruz. Bunu bugün tekrar Gezi Parkı’na vahşice saldırarak, parktaki sivil insanları, avukatları ve medyayı dışarı çıkarıp gözden ırak bir harekat ortamı oluşturarak yaptıklarınızla bir kez daha gördük, halen de görüyoruz. Sözü uzatmaya hiç gerek yok; istediğiniz kadar yaralayın, sakat bırakın, istediğiniz kadar öldürün.. Siz kendi pisliğinizde boğulurken, biz birbirimize daha sıkı tutunmayı öğreneceğiz.

Şiddete düzdüğünüz methiyelerle katlettiğiniz ve ardından da yalan söylemekten başka meziyeti olmayan belediye başkanınızla, savcınız ve adli tıbbınızla kendisi hakkındaki gerçeği çarpıtmaya, delillerini karartmaya çalıştığınız Ethem’i biz yarın hep birlikte yıldızlara uğurluyoruz. Öğlen 12’de Kızılay’da, Ethem’i katlettiğiniz ve üstüne polisle gurur duyduğunuzu ifade eden pankartı astığınız yerdeyiz.

“…sayılmayız parmağ ile
tükenmeyiz kırmağ ile…”


“Ankara’daki Gezi Parkı eylemleri sırasında polis kurşunuyla yaralanan Ethem Sarısülük, 14 gün süren hayat mücadelesi sonucunda yaşamını yitirdi. 27 yaşındaki OSTİM işçisi Ethem Sarısülük’ün, beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından kalbi de durdu.

Numune Hastanesi’nden alınarak, otopsi raporu için Adli Tıp’a götürülen Ethem Sarısülük’ün cenazesi başında tüm arkadaşları, dostları cenazenin kaçırılmaması için dün gece sabaha kadar nöbet tuttu.

Adli tıptan sonra sabah otopsisi yapılan Ethem, Batıkent Cem Evi morguna götürüldü. Batıkent’te yoğun kalabalık cenazeyi karşıladı.

Ethem’in katili polis, işte otopsi raporu
Adli Tıp önünde bekleyen aile, otopside çıkan ilk rapora ulaştı. Adli tıp önünde bekleyen Ethem’in abisi Mustafa, davanın avukatı Av. Kazım Bayraktar, Av. Teoman Özkan, ailenin getirdiği Otopsi Uzmanı Doktor Ayşe Uğurlu açıklama yaptı.

Av. Kazım Bayraktar, “Otopsi raporuna da kaydedilen, kafatasından çıkarılan mermi çekirdeği savcıya teslim edildi. Şu anda tespit yapılacak, savcı hazırdı. Kafatasının içinden mermi çekirdeği çıkarıldı” dedi.

Ethem’in abisi Mustafa, “Kardeşimi öldüren polistir, devlettir. Şimdiye kadar kafasında bilinmeyen bir cisim var diyerek bizleri oyaladılar. Kardeşimi polisin öldürdüğü mermi çekirdeğiyle netleşti. İşte rapor” ifadelerini kullandı.

Ethem yarın Kızılay’da yıldızlara uğurlanıyor
Ethem Sarısülük’ün cenazesi programı bugün ailesi ile birlikte KESK, DİSK, TMMOB ve TTB tarafından yapılan bir basın toplantısıyla açıklandı.

Ortak açıklamayı KESK Şubeler Platformundan BES Şube Başkanı Mevlüt Çakmak yaptı.

Cenaze programı şu şekilde;
16 Haziran Pazar günü;
saat 12.30’da Ethem Sarısülük’ün vurulduğu yerde anma, saygı duruşu ve karanfil bırakma
saat 13.30’da YKM önünden Sıhhiye Meydanı’na yürüyüş
saat 14.00’da Sıhhiye köprüsü üzerinden otobüslerle Batıkent Cemevine geçiş
saat 14.30’da Batıkent Cemevinde tören
saat 16.00’da Çorum Sungurlu’ya uğurlama

“Ethem’i güneşe uğurlarken, yanımızda olun!”
Ethem’in abisi Mustafa Sarısülük “Birlikte olduğumuzda güçlüyüz, yan yana gelmezsek daha Ethem gibi nice gencimizi yitireceğiz” diyerek direnen, direnişe destek veren herkesi Ethem’i uğurlamada yan yana olmaya çağırdı. Abi sarısülük “İktidardan, polis gücünden hesap sorana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Ethem’i güneşe uğurlarken, sizleri de aramızda görmek istiyoruz” dedi.”
(muhalefet.org)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s